By A Web Design

Tuzak

Yem John Dündar'dı. Biz balıkları oltaya çekmek için kancaya takılmıştı. Yeteri kadar balık oltaya gelince, sahibi geldi ve yemi tekrar kullanmak için aldı götürdü.

Şimdi kancada yemin yem haline getirdiği solcu milletvekili var. Bu biraz büyükçe ve daha büyük balık için şimdilik kancada. Etrafında çok balık var ama asıl hedefi en büyüğü tuzağa düşürmek için orta halli bir balığı kancaya geçirmek.

Son günlerdeki konuşmalar klaket şaklamasına benziyor. Senaryo gerçekleşirse hedefteki büyük balık tuzağa düşmüş demektir. Maalesef büyük balık Türkiye oluyor. 

Gizli servislerin, gizemli örgütlerin bir takım illegal işlerini legal kılıflar altında yaptığını herkes bilir. Bu anlamda tüm insani kuruluşlar töhmet altındadır. Hain emeller yapılırken görmesi gerekenler göremez ama masum toplantılar faş edilir. Tıpkı Roboski'de terörist diye kaçakçı köylülerin bombalanması gibi... Teröristler elini kolunu sallayarak geçer, birileri göz yumar. İhale size kalır.

Haliç'e, Boğaz'a ya da Adalar'a giderseniz böyle bir çok tuzağın kurulduğunu görürsünüz.

Kazan ölmedi, ikinciye hamile

'Müslüman bir sokulduğu delikten ikinciye sokulmaz' diye meşhur bir deyiş vardır.

Devamını oku...

Su uyurken

Hayatımıza anlam katan değerlerin sınava tabi tutulduğu o meşum gece, binlerce hikaye yaşandı.

Devamını oku...

Adalet değil atalet yürüyüşü

Son günlerin modası oldu, 'adalet arayışı ya da yürüyüşü'. Ama eylemlerde aranan, istenen şeyin adalet değil 'atalet' olduğu dikkat çekici.

Devamını oku...

Açık büfe dindarlık

Burası nezih bir ortam. Leziz yemeklerin olduğu açık büfesinde yok yok. Her damak tadına uygun ilahi yemekler sıra sıra. Sınırsız çeşit ve seçenek, göz alabildiğine nefaset... 

Devamını oku...

Şişman kedi sendromu

Tabiri Ardan Zentürk'ün yazısında görünce nicedir ilişkilendiremediğim bağlantıları yerine oturttum.

Devamını oku...

Evet ama yetmez

'Yetmez ama evet' demek; kolaycılığı, yalapşap işçiliği gösterir. Başlık ise sürecin devam etmesinin gerekliliğini...

Devamını oku...

Adamlık

Adam gibi ya da madam gibi adam... 

Devamını oku...

Baş-kan, baş-han...

Kuracağımız sistemin ismini yarışma sonucu referandumla belirlemeli(!); seçim tarihleri, meclis için 23 Nisan, hükümet için 29 Ekim tarihleri olmalıdır.

Devamını oku...

İblis'in militanları

Şimdi bu güzel memlekette yaşamanın bedelini ödeme vakti. Eğer biz ödemez, faturayı torunlarımıza bırakırsak, onların neler yaşayacağını görmek için komşu ülkelere bakmamız yeterli.

Devamını oku...

Joomla Templates by Joomla51.com