By A Web Design

goo

Korona günlerinde pinekleme

Dışarı çıkmayalı kaç gün oldu sayamadım. Odanın penceresi iki kat perdeyle kapalı olduğu için;

Devamını oku...

Kurtarıcı Atatürk

Atatürk gerçekten büyük adam. Büyük asker, büyük devlet adamı, büyük siyasetçi... En önemlisi de büyük kurtarıcı.

Devamını oku...

Sardalyanın tenakuzu

Bir varmış, bir yokmuş. Bir zamanlar Karadeniz’in Batı kıyılarında bir sardalya yaşarmış. Kendini uyanık sanar ve büyük hedefler peşinde koşarmış. 

Devamını oku...

Halaybaşına ayak uyduramayanlar

Herkes halaybaşı olamaz. Usulü, erkanı vardır.

Devamını oku...

Tuzak

Yem John Dündar'dı. Biz balıkları oltaya çekmek için kancaya takılmıştı. Yeteri kadar balık oltaya gelince, sahibi geldi ve yemi tekrar kullanmak için aldı götürdü.

Şimdi kancada yemin yem haline getirdiği solcu milletvekili var. Bu biraz büyükçe ve daha büyük balık için şimdilik kancada. Etrafında çok balık var ama asıl hedefi en büyüğü tuzağa düşürmek için orta halli bir balığı kancaya geçirmek.

Son günlerdeki konuşmalar klaket şaklamasına benziyor. Senaryo gerçekleşirse hedefteki büyük balık tuzağa düşmüş demektir. Maalesef büyük balık Türkiye oluyor. 

Gizli servislerin, gizemli örgütlerin bir takım illegal işlerini legal kılıflar altında yaptığını herkes bilir. Bu anlamda tüm insani kuruluşlar töhmet altındadır. Hain emeller yapılırken görmesi gerekenler göremez ama masum toplantılar faş edilir. Tıpkı Roboski'de terörist diye kaçakçı köylülerin bombalanması gibi... Teröristler elini kolunu sallayarak geçer, birileri göz yumar. İhale size kalır.

Haliç'e, Boğaz'a ya da Adalar'a giderseniz böyle bir çok tuzağın kurulduğunu görürsünüz.

O meşum gece Büyükada'da yapılan toplantı da, sonrasında özel hazırlandığı çok belli tuzak toplantı da böyle. Bunun için alakalı alakasız bir kaç aktivist, aralarına serpiştirilmiş kriptolar ve bu yeme teşne veya kör sazanlar yeterli. Gelsin hukuksuzluğumuz, gitsin ahmaklığımız... Uluslararası sistemde düştüğümüz durum da cabası.

Günlerce medya üzerinden belge niteliği taşımayacak paçavraları tartışarak dikkatimizi dağıtanları sorgulamak gerekir. Hukuk dışı delilleri dosyaya koyan, bunlar üzerinden hüküm veren kim olursa incelemeye alınmalıdır. Bunlar ya kriptodur ya da bilgi ve beceri yoksunudur. Her iki durum da memleketin aleyhine çalıştığının kanıtıdır. Varlığımızı devam ettirmenin yegane yolu; yetki verilen herkesin akıllı olması, cesaretle öne çıkması, işini hakkıyla yapması ve sonucuna toplumun katlanmasıdır.

Ağlayarak, sızlayarak, kaçarak, korkarak bu topraklarda yaşanamayacağını bilmemiz gerekiyor.

 

 

Kazan ölmedi, ikinciye hamile

'Müslüman bir sokulduğu delikten ikinciye sokulmaz' diye meşhur bir deyiş vardır.

Devamını oku...

Su uyurken

Hayatımıza anlam katan değerlerin sınava tabi tutulduğu o meşum gece, binlerce hikaye yaşandı.

Devamını oku...

Adalet değil atalet yürüyüşü

Son günlerin modası oldu, 'adalet arayışı ya da yürüyüşü'. Ama eylemlerde aranan, istenen şeyin adalet değil 'atalet' olduğu dikkat çekici.

Devamını oku...

Açık büfe dindarlık

Burası nezih bir ortam. Leziz yemeklerin olduğu açık büfesinde yok yok. Her damak tadına uygun ilahi yemekler sıra sıra. Sınırsız çeşit ve seçenek, göz alabildiğine nefaset... 

Devamını oku...

Şişman kedi sendromu

Tabiri Ardan Zentürk'ün yazısında görünce nicedir ilişkilendiremediğim bağlantıları yerine oturttum.

Devamını oku...

Joomla Templates by Joomla51.com