By A Web Design

Açık büfe dindarlık

 

Burası nezih bir ortam. Leziz yemeklerin olduğu açık büfesinde yok yok. Her damak tadına uygun ilahi yemekler sıra sıra. Sınırsız çeşit ve seçenek, göz alabildiğine nefaset... İster az ye, istersen tıksırıncaya kadar ye. Lokantada kimseye karışılmaz kuralı var.

Kıyısından ya da köşesinden bu lokantadan geçmek zorundasın, kaçışın yok. Ücretsiz ama her şey faturaya tabi. Ödemesi maddi değil manevi.

Az yersen sefil olur, çok yersen zehirlenirsin, bunu unutmayacaksın. Seçimlerinin sahibi sensin ve sonuçlarından da sen sorumlusun. Kıvamı ve kararı sana ait.

Diğerlerine baskı ve zorlama yapamayacağın gibi sana dayatılanı alma mecburiyetin yok. Allah sana akıl vermiş, yeme. Başkasının tercihini kopyalasan da sonucundan mesul olacağın için ödeme sana ait. Unutma! Her koyun kendi bacağından asılır. O halde tercih yapmayı öğren. 

Menüyü beğenmeyip azığını dışarıdan getirebilirsin ama lokantaya ve yemeklerine çamur atamazsın. Ortada bulduğun çıkının kabahatini de burada arayamazsın. Adisyon kesildiğinde, bütün yaptıkların ve yediklerinin hesabı karşına çıktığında itiraz edemezsin. 

Yolunu şaşırır da tuvaletten ziftlenirsen, yediğin boku sıvayamazsın. 

Joomla Templates by Joomla51.com