By A Web Design

goo

Su uyurken

Hayatımıza anlam katan değerlerin sınava tabi tutulduğu o meşum gece, binlerce hikaye yaşandı. Karakterimizi gelecek nesillere doğru ve düzgün haliyle aktarabilmek için kanla yazılan bir destandı. Bugün o kalkışmanın yıldönümü, üzerinden tam 365 gün geçti. 

Sesi çok çıkanların, şanlı direnişi parazite boğmaya çalışması, aslında içinde bulunduğumuz puzzlenin ne kadar karmaşık ve çok parçalı olduğunun göstergesidir. Bu asalak taifesinin hangisinin işbirlikçi, hangisinin yancı, hangisinin düşman olduğunu anlamak zor. O halde her duruma ve tutuma karşı dikkatli olmak elzemdir.

15 Temmuz 2016 Cuma günü öğle vakti birisi bu yaşanacakları anlatsa, komplo teorisi der geçilirdi. Geçmişte bir çok olayın teoriye kurban edildiği bilindiği halde. Ama insanoğlu yaşamadan, tecrübe etmeden iman etmez. Mü'min olmanın ilk kuralı Allah'a inanmak olduğu halde, hep aracı araması ve şeyhlerin peşinden koşturması boşuna değildir. Allah'a inandığını ve sadece O'na secde ettiğini deklare eden fasıkların el etek öpmeleri, peçete-don koleksiyonu yapmaları, aslında inanç dünyalarının manevi değil maddi olduğunu göstermiştir. Bu sebepledir ki yalnızca mütedeyyin camianın içinde yuvalanmamış, ne kadar karşıt-farklı kesim varsa hepsine sızmış...

Bugün 15 Temmuz turnusolu sağdaki safları sola, soldaki safları sağa dönüştürmüştür. Buradaki saf sıra, grup anlamında değil, halis, katıksız anlamındadır. Erişkin katkılıların ya da kamuoyu önderi ve siyasi liderliklerin grubu yoktur. Alt tabaka, sıradan vatandaş, orta sınıf saflar, zifiri karanlıkta yol gösteren yıldız misali onları takip eder. Baz alınan yıldızlar yanlış güzergahta ise uçurum kaçınılmaz olur. Yıldızlarını çeşitlendirenler ancak boka batmadan yol alabilir.

Hep kulağa küpe olan 'su uyur düşman uyumaz' atasözünü ete kemiğe bürünmüştür. Zifiri karanlıkta yolumuzu bulmamız için dedelerimizin göğe astığı bir yıldızdır. Karakteri olmuş yıldızlarla yolunu aydınlattığı için milletimiz, diz çöktürmeye gelen içindeki hainlere karşı uyumamış ayağa kalkmıştır.

 

Joomla Templates by Joomla51.com